Poradnik kupowania alternatywnych tuszy do drukarek?>

Wybór odpowiedniego i względnie taniego tuszu do drukarki nie jest łatwym zadaniem. Wykorzystanie alternatywnych tuszy do drukarek jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, że dokona się właściwego wyboru. W przypadku zamienników koszty drukowania są zazwyczaj dużo niższe niż na przykład w przypadku tuszy do drukarek HP. Nie oznacza to jednak, że cena powinna zamykać listę kryteriów, które są brane pod uwagę przy wyborze odpowiedniego wkładu do drukarki.

Najtańsze tusze, które znaleźć można na popularnych serwisach aukcyjnych, przysparzają licznych problemów podczas eksploatacji. Z tego też powodu ciężko je komukolwiek polecić. W przypadku najtańszych zamienników bardzo często tusz wylewa się z wkładu, przez co łatwo się można pobrudzić. W ekstremalnych przypadkach korzystanie z najtańszych zamienników firmowych tuszy powoduje uszkodzenie głowicy drukarki, przez co urządzenie nie jest w stanie dalej funkcjonować.

Najlepiej jest wybierać tusze dostarczane przez najlepszych producentów zamienników. Choć wyroby te różnią się pod względem wydajności i jakości wydruku na średniej klasy papierze, to jednak całokształt ich działania nie odbiega zbytnio od produktów renomowanych marek, takich jak na przykład tusze do drukarek HP z DrTusz. Podczas wyboru zamiennika warto dodatkowo przeczytać informacje o przewidywanej wydajności oraz ilości atramentu. Bardzo często bowiem tańsze zamienniki odznaczają się większą pojemnością niż oryginalne tusze i warto z tego faktu skorzystać.

Tags: