Co trzeba wziąć pod uwagę wybierając monitor do komputera 4K??>

Kupując komputerowy monitor 4K: http://www.eizo.pl/informacje/monitory-4k-eizo/ znaczenie ma oczywiście przede wszystkim jego rozmiar - im większy, tym lepiej. Najlepiej zainwestować w model o wielkości przynajmniej 32 cali. Mniejsze monitory wypadają w tym przypadku znacznie gorzej


Rodzaj matrycy

W przypadku takiej rozdzielczości warto zadbać o to, aby monitor był wyposażony w matrycę dobrej jakości. Na rynku spotkać można klasyczne matryce TN oraz ekrany IPS. W każdym przypadku warto wcześniej zapoznać się z możliwościami danego komputerowego monitora 4K. Na pewno duże znaczenie ma odwzorowanie kolorów, a także kąt widzenia. Zwykle o wiele lepiej sprawdzają się ekrany IPS, chociaż obecne metryce TN są mocno udoskonalane i też oferują coraz lepszą jakość.


Odświeżanie i karta graficzna

Obecnie nie ma niestety na rynku monitorów 4K jeszcze modeli z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Poza tym ogromne znaczenie ma karta graficzna. Kupując monitor 4K trzeba również zadbać o odpowiednią kartę. Musi ona bowiem posiadać odpowiednią wydajność, aby wyświetlać tak duży obraz. Na razie takich modeli jest niewiele i są one dość drogie. Ma to największe znaczenie w przypadku gier, które mają niekiedy bardzo wysokie wymagania w zakresie sprzętu.


Tags: