Monitory używane co warto o nich wiedzieć??>

Inwestując w monitory używane warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd i cenę, ale również na wiele innych parametrów, które odgrywają niesłychanie ważne rolę. W wielu sytuacjach monitory mogą pracować nawet po 12 godzin, dlatego też warto zadbać o to, aby ich jakość stała na bardzo wysokim poziomie.


Czas reakcji matrycy


Zamawiając monitory używane warto zwrócić uwagę przede wszystkim na czas reakcji matrycy. Im niższy czas reakcji, tym oczywiście lepiej. W dzisiejszych czasach można znaleźć monitory używane oparte na matrycach TN i IPS. Te drugie matryce mogą pochwalić się doskonałym odwzorowaniem kolorów i idealną jakością wyświetlanego obrazu, dlatego też warto na nie postawić. Sprzęt tego typu okaże się najlepszym rozwiązaniem dla osób, które sporo czasu spędzają na obróbce zdjęć albo montażu profesjonalnych filmów video. 


Odświeżanie ma znaczenie


Bardzo ważnym parametrem jest także odświeżanie, na które mało osób zwraca uwagę. Większość używanych monitorów posiadać będzie odświeżanie na poziomie 60Hz-75Hz. Mowa tutaj oczywiście o typowym sprzęcie biurowym. Dla najbardziej wymagających użytkowników lepszym rozwiązaniem są monitory z odświeżaniem 120 Hz. Sprzęt tego typu docenią przede wszystkim profesjonalni gracze. Inwestując w monitory używane z wyższym parametrem odświeżania warto zwrócić uwagę także na to, czy obsługują one nowoczesną technologię Nvidia G-Sync albo AMD FreeSync. Tylko monitory z tą technologią pozwolą osiągnąć maksymalną płynność obrazu i zdecydowanie mniejszy input.

Tags: