Jaka klawiatura jest najlepsza dla graczy??>

Klawiatury komputerowe na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, ale poszczególne modele mogą między sobą bardzo się różnić. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla graczy, którzy potrzebują niezawodnej klawiatury, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jaki sprzęt postawić.

Jaka klawiatura jest najlepsza dla graczy?

W pierwszej kolejności warto dokładnie zastanowić się nad rodzajem klawiatury. Jeżeli chodzi o wytrzymałość i trwałość to najlepsze są oczywiście tradycyjne klawiatury mechaniczne. Z praktycznego punktu wiedzenia jest to obecnie najwyższa półka dla profesjonalnych i amatorskich graczy. Mechaniczna klawiatura wyróżnia się doskonałym wykonaniem, wysoką trwałością i zupełnie oddzielnym mechanizmem dla każdego z poszczególnych klawiszy. Przed wybraniem dobrej klawiatury warto dokładnie sprawdzić odpowiednią siłę nacisku, feeling oraz specyfikę kliknięć.

Jaki przełącznik jest najlepszy?

W klawiaturach mechanicznych, które kupimy w Sferis najczęściej stosowany jest przełącznik Cherry MX Red, który działa w sposób liniowy i może pochwalić się bardzo niewielką siłą nacisku. Osoby, które dziennie wprowadzają bardzo duże ilości tekstu powinny postawić na klawiatury z przełącznikiem Cherry MX Blue, który w tym konkretnym przypadku sprawdzi się najlepiej. Pamiętać należy jednak o tym, że są to najgłośniejsze przełączniki z serii Cherry MX. Godne uwagi są także przełączniki Cherry MX Brown, które są niczym innym jak rozwiązaniem pośrednim pomiędzy powyżej opisanymi przełącznikami. Klawiatura tego typu doskonale nadaje się nie tylko do grania, ale również do pisania tekstu.

Membranowa klawiatura

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także membranowe klawiatury, które są coraz częściej wybierane przez graczy. Olbrzymia popularność spowodowana jest oczywiście bardzo atrakcyjną ceną i satysfakcjonującą jakością wykonania. Mechanizm klawiatury oparty jest na specjalnej membranie i znajdującej się na niej gumkach, które dociskają membranę po wciśnięciu klawisza. Klawiatury membranowe są o wiele cichsze niż klawiatury mechaniczne, ale niestety nie mogą pochwalić się tak dużą żywotnością.
Tags: