Przygoda z e-sportem - od czego powinna się zacząć??>

Branża e-sportowa bardzo silnie działa na wyobraźnię osób młodszych. Niejeden nastolatek ogląda z rumieńcami na twarzy transmisje z potyczek, jakie profesjonalni gracze toczą w tytułach takich jak League of Legends czy Counter Strike: Global Offensive. Niejeden również marzy, aby być na miejscu osoby za komputerem i samemu toczyć wirtualne boje o nagrody sięgające tysięcy dolarów. Kto w końcu nie chciałby zarabiać na życie, wykonując swoje największe hobby? Oczywiście dla wielu nastolatków mrzonka taka pozostanie niezobowiązującą mrzonką i nie poczynią kroków, by ją spełnić, ale faktem jest, że co najmniej kilka osób spróbuje i powinni wiedzieć, co muszą zrobić na początek.

Podstawą jest oczywiście nieustanna i konsekwentna praktyka. Niezależnie od tego, czy mamy słaby sprzęt, czy mocniejszy, należy sukcesywnie zwiększać zasób swoich umiejętności, a to można osiągnąć wyłącznie poprzez nieustanne i mozolne praktykowanie. Stephen King napisał kiedyś, że dobry pisarz musi czytać cztery godziny dziennie i pisać cztery godziny dziennie. Z dobrym e-sportowcem jest podobnie - powinien grać około czterech-sześciu godzin dziennie i pozostały czas poświęcać na zapoznawanie się z rozmaitymi strategiami słynnych graczy i innego rodzaju wskazówkami.

Drugim i ostatnim elementem, który jest konieczny w przypadku rozpoczęcia aspirowania do partycypowania w branży e-sportowej jest... dobra myszka komputerowa. Tak - nie bez powodu profesjonalni gracze mogą grać na dowolnych słuchawkach i sprzęcie o dowolnych podzespołach, ale nigdy nie zrezygnują z możliwości, jakie zapewnia im ich własna mysz bezprzewodowa. Chodzi tu bowiem o niuanse takie jak dopasowanie jej kształtu do dłoni, który jest w stanie zapewnić przewagę sięgającą milisekund - i tyle często wystarcza do odniesienia totalnego triumfu nad przeciwnikiem. Myszka komputerowa musi być zatem bardzo dobra wiele z nich kupisz w Sferis, wyprofilowana i warto porządnie w nią inwestować. Gry e-sportowe nie są wymagające, więc zamiast potężnego komputera naprawdę wystarczy tylko potężna mysz bezprzewodowa.
Tags: