Matryce - rodzaje, ich zalety i wady?>

Kupując monitor do komputera kierować należy się wieloma czynnikami. Wszystko zależy także od tego do czego komputer będzie używany. Czy będzie to jedynie praca biurowa czy np. komputer będzie służył do gier. Jednak niezależnie od tego do czego komputer ma być używany to jest jeden parametr, który kierować należy się zawsze. Mowa tu o matrycy monitora.

Na rynku sprzętu komputerowego obecnych jest kilka rodzajów matryc monitorów. Wszystkie one mają swoje zalety i wady. Jedną z takich matryc jest matryca TN. Dużą zaletą tego typu matrycy jest z pewnością niska cena. Charakteryzuje się także niskim czasem reakcji, bo jedynie do 8 ms. Warto także wspomnieć o tym, iż w przypadku matrycy TN rzadko mamy do czynienia z efektem smużenia. Matryca TN ma także swoje wady. Jedną z nich jest fakt, iż mamy tu do czynienia z wąskim kątem widzenia zarówno w pionie, jak i w poziomie. Do wad tej matrycy zaliczyć można także niezbyt dobre odwzorowanie kolorów oraz dość nienaturalne nasycenie kolorów.

Jeśli chodzi o monitory komputerowe i ich matryce to wymienić należy także matrycę TFT. Jest to matryca charakteryzująca się dużym kątem widzenia i co ważne bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów. Matryca TFT posiada także bardzo krótki czas reakcji sprawdź je na https://www.sferis.pl/monitory-2070. Niestety tego typu matryca jest dość droga.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o matrycy MVA. Jest to matryca posiadająca kilka istotnych zalet. Przede wszystkim mowa tutaj o krótkim czasie reakcji oraz bardzo dobrym kontrastem. Matryca MVA posiada także dość szeroki kąt widzenia. Niestety niewiele monitorów komputerowych na rynku posiada właśnie taką matrycę dlatego jest ona trudno dostępna.
Tags: