Najlepsza chmura biznesowa?>

Profesjonalna chmura firmowa w tym stylu to dobre miejsce współcześnie do przechowywania informacji i danych naszej firmy. Dzięki niej mamy dostęp z każdego miejsca i o każdej porze d wszystkich danych. Możemy śledzić rozwój naszej firmy i jej postępy w bardzo czytelny sposób. Kolejnym dodatkowym niewątpliwie plusem jest fakt, że nie walają nam się dodatkowe papierki na biurku co niegdyś było normą i nie musimy się bać, że owe dokumenty trafią niefortunnie w ręce kogoś, kogo nie powinny.


Chmura dla firm

Jednak, żeby w pełni wykorzystać potencjał rozwiązania jakim jest chmura firmowa musimy wybrać tą najlepszą. Niewątpliwie najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem dla każdej firmy jest wykupienie własnej prywatnej chmury z której tylko nasza firma będzie korzystać i dane jakie będziemy tam przechowywać nie będą leżeć obok danych i dokumentów innych użytkowników.


Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na chmurę publiczną to przede wszystkim powinniśmy zrobić kopie wszystkich dokumentów, które tam wysyłamy i zapisać je na przenośnych nośnikach danych lub przesłać je do jeszcze jednej darmowej, publicznej chmury, dzięki czemu stworzymy sobie kopie. Na szczęście korzystając z publicznej chmury w prawdzie nie możemy liczyć na 100% bezpieczeństwo naszych danych, jednak z roku na rok firmy oferujące takie rozwiązania instalują coraz to nowe zabezpieczenia, przez co poziom bezpieczeństwa naszych danych jest systematycznie zwiększany. Jednak nadal jest to ruletka i zdecydowanie lepiej wybrać chmurę firmową prywatną, która należy tylko do nas.


Tags: