Drukarki laserowe?>

Drukarka jest podstawowym wyposażeniem w każdym biurze oraz w większości domów. Umożliwia wydruk różnorodnych plików, znacząco ułatwiając pracę. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów drukarek natomiast najpopularniejsze z nich to drukarki laserowe oraz drukarki atramentowe - kliknij i poznaj ofertę.

Czym są ?

W druku nie zużywają one atramentu, tylko specjalistyczny proszek określany tonerem, który za pomocą wałka jest rozprowadzany po papierze. Drukarka funkcjonuje dzięki światłu lasera lub diod LED, które prowadzą do naelektryzowania bębna światłoczułego. Dlatego też drukarka określana jest jako laserowa.

Jakie posiada cechy?

Drukarka laserowa charakteryzuje się znacznie większą prędkością druku niż ich atramentowe odpowiedniki. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli sprzęt ma mieć zastosowanie w środowisku wymagającym szybkiego druku, jak w biurze. Jeżeli drukarka będzie służyła tylko w domu, to prędkość nie powinna mieć takiego znaczenia.

Z tego powodu drukarki laserowe są droższe oraz posiadają wyższą cenę materiałów eksploatacyjnych. Zakupując regularnie oryginalny toner musimy się liczyć, że ich koszt z czasem przewyższy cenę samego sprzętu. Chcąc obniżyć koszta eksploatacji należy kupować tonery nieoryginalne, czyli regenerowane, refabrykowane lub fabrycznie nowe, ale nie pochodzące od producenta drukarki.

Jako że drukarka laserowa jest najczęściej używana w biurach, to w sprzedaży dominuje wersja monochromatyczna, czyli drukująca jedynie w kolorze czarnym. Na rynku dostępny jest również sprzęt drukujący w kolorze. Jest on jednak droższy, tak samo, jak wymagane kolorowe tonery.

Tonery

Zakupując tonery, które są rekomendowane przez producenta do posiadanego modelu drukarki laserowej możemy mieć pewność, że uzyskany wydruk będzie najwyższej jakości, jeżeli jednak chcemy obniżyć koszt eksploatacji można zakupić tonery alternatywne.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest ich regeneracja. Polega ona na dostarczeniu kartridża do punktu zajmującego się jego regeneracją, gdzie zostaną wymienione jego zużyte części oraz uzupełniony toner.

Tags: